مقالات

پرکاربردترین پیچ‌ها در صنعت کدامند؟

پرکاربردترین پیچ‌ها در صنعت تنوع بسیار زیادی دارند. انواع پیچ‌ها توسط مجموعه‌های مختلفی تولید می‌شوند که با توجه به شکل و اندازه آنها باید در صنایع مختلف استفاده شوند. برای بستن اتصالات گوناگون در صنایع مختلف باید از پیچ‌های بسیار قوی استفاده کرد. استفاده از مواد اولیه برای تولید پیچ اهمیت بسیار زیادی در کیفیت محصول نهایی دارد. امروزه با پیشرفت علم پیچ‌های بسیار مناسبی با مقاومت بالا برای صنایع مختلف تولید شده است. اگر شناخت کافی درباره انواع پیچ‌ها وجود داشته باشد می‌توان از بهترین نوع آن با توجه به نیاز صنایع استفاده کرد. اگر می‌خواهید خرید پیچ‌ و مهره پرکاربرد در صنعت داشته باشید با ما در این مطلب همراه شوید.

خرید پیچ کف سازی

خرید انواع پیچ و مهره با بالاترین کیفیت ازpsbolt: خرید پیچ مهره خشکه  | خرید پیچ hv | خرید مهره hv  | خرید فلنج 

پیچ کف سازی
یکی از پیچ‌های پرکاربرد در صنایع مختلف، پیچ کف‌سازی است. این پیچ از فولاد ضد زنگ یا فولاد کربن‌دار تولید شده و برای اتصال تخته‌های چوبی به فلز یا چوب استفاده می‌شود. پیچ‌های کف سازی در عرشه‌ها و طرح‌های مختلف تولید شده و برای ساخت اسکله و کفش‌های چوبی هم مناسب هستند این پیچ در محیط‌های مرطوب قابل استفاده نبوده و نباید از آنها استفاده کرد مقاومت بسیار بالایی پیچ‌های کف سازی در برابر فرسودگی و خوردگی باعث شده که در محیط مرطوب استفاده شود از مزایای استفاده از این پیچ‌ها می‌توان به کیفیت بالای آن‌ها اشاره نمود برای ساخت حصار خارجی و محکم کردن صندلی‌های چوبی گزینه مناسب هستند این پیچ‌ها بیش از هفت سال نیاز به سوراخ نداشته و به راحتی استفاده می‌شود
یکی از پیچ‌هایپرکاربرد در صنایع مختلف، پیچ کف‌سازی است. این پیچ از فولاد ضد زنگ یا فولاد کربن‌دار تولید شده و برای اتصال تخته‌های چوبی به فلز یا چوب استفاده می‌شود. پیچ‌های کف سازی در عرض ها و طول‌های مختلف تولید شده و برای ساخت اسکله و کفپوش‌های چوبی هم مناسب هستند. این پیچ در محیط‌های مرطوب قابل استفاده است. مقاومت بسیار بالای پیچ‌های کف‌سازی در برابر فرسودگی و خوردگی باعث شده که در محیط مرطوب استفاده شوند. از مزایای استفاده از این پیچ‌ها می‌توان به کیفیت و طول عمر بالای آن‌ها اشاره نمود. این پیچ‌ها برای ساخت حصار خارجی و محکم کردن صندلی‌های چوبی گزینه مناسبی هستند. این پیچ‌ها بیش از حفاری نیاز به سوراخ نداشته و به راحتی استفاده می‌شوند.
پیچ کفه ای
پیچ‌های کفه‌ای یا پهن با سرهای صاف و کناره‌های گرد تولید می‌شوند. این پیچ‌ها معمولاً برای مصارف فلزی استفاده شده و مانند پیچ‌های بیضی شکل هستند. از این پیچ‌ها در صنایع مختلف برای اتصال محصولات فلزی استفاده می‌شود و دوام بالایی دارند. هزینه خرید این پیچ‌ها بسیار مناسب است.
پیچ شش گوش
یکی از پیچ‌هایی که کاربرد فراوانی در صنعت دارد پیچ شش گوش نامیده می‌شود. این پیچ‌ها اندازه بزرگی داشته و سر شش ضلعی آنها باعث اتصال چوب یا فلز می‌شود. پیچ شش گوش با رزوه‌های فولادی ریز تشکیل شده و در صنایع ساختمان‌سازی نیز استفاده هستند. برای سازه‌های بزرگ و ماشین‌آلات می‌توان از این پیچ‌ها استفاده کرد. این پیچ‌ها قابلیت تحمل گشتاور بالایی داشته و یکی از انواع پر مصرف آن پیچ شش گوش واشردار نامیده می‌شود.
پیچ کالسکه‌ای
پیچ کالسکه‌ای هم به عنوان یکی از پیچ‌های پرکاربرد صنعت برای اتصال قطعات فلزی به چوب یا اتصال چوب به چوب مناسب است. این پیچ‌ها با سر گنبدی شکل خود در برابر ضربات مقاومت بالایی دارند. پیچ و مهره‌های کالسکه‌ای سر بزرگی داشته و وارد چوب نمی‌شوند. برای صنایع مختلف و نجاری می‌توان از پیچ و مهره‌های کالسکه‌ای استفاده کرد.
پیچ و مهره بشکه
پیچ و مهره بشکه‌ای که به پیچ لگ هم معروف است از یک سر شش ضلعی تشکیل شده است. این پیچ‌ها گشتاور بسیار بالایی را تحمل کرده و دوام و مقاومت زیادی دارند. برای صنایع کشتی سازی و کار در دیوارهای جانبی چوبی می‌توان از آنها استفاده کرد. هسته این پیچ‌ها از فولاد کم کربن و روکش گالوانیزه روی تولید می‌شود. این روکش باعث مقاومت بسیار بالای پیچ‌ها در برابر فرسودگی و خوردگی خواهد شد. از این پیچ‌ها می‌توان در محیط‌های مرطوب استفاده کرد و دچار زنگ‌زدگی نمی‌شوند.پیچ‌های چوبی
در تولید پیچ‌های چوبی از شافت رزوه‌ای استفاده می‌شود. این پیچ‌ها برای اتصال چوب به چوب استفاده شده و دارای شکل‌های سر مختلفی هستند. یکی از پرکاربردترین پیچ‌های چوبی با سر مسطح تولید می‌شوند. این پیچ برای اتصال چوب‌های ام‌دی‌اف قابل استفاده است. از مزایای استفاده از پیچ‌های چوبی می‌توان به اتصال مواد نازک و محکم کردن لولاها اشاره نمود. پیچ‌های چوبی از فولاد ضد زنگ یا برنج ساخته می‌شوند و دوام و مقاومت بالایی دارند.

بیشتر بخوانید
بال اسکرو چیست و عملکرد آن چگونه است؟

خرید پیج آلن

خرید انواع پیچ و مهره با بالاترین کیفیت ازpsbolt: خرید پیچ استنلس استیل  | خرید پیچ شش گوش | خرید پیچ ومهره فولادپی 

پیچ آلن
یکی از پرکاربردترین پیچ‌های صنعت پیچ آلن نامیده می‌شود. این پیچ در سر خود دارای یک فرورفتگی بوده و در برابر نیرو و گشتاور بالا مقاومت بسیار زیادی دارد. پیچ آلن با اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود که با توجه به صنایع مختلف باید از آنها استفاده کرد.
پیچ استاد بولت
پیچ استاد بولت هم یکی دیگر از پیچ‌های پر کاربرد در صنعت است. طراحی خاص و منحصر به‌فرد این پیچ باعث شده که بتوان قطعات مختلف را با نیروی بسیار بالا به یکدیگر متصل کرد. این پیچ تفاوت اصلی با دیگر پیچ‌ها دارد که در نوع رزرو کاری آن در بدنه است. این پیچ اتصال قوی داشته و به همین دلیل در صنایع و پالایشگاه‌های نفتی برای مسیرهای اتصال از آن استفاده می‌کنند. از ویژگی‌های این پیچ‌ها می‌توان به رزوه‌کاری در تمام طول پیچ و گام‌هایی یکسان اشاره نمود.
پیچ‌های استادبولت با دو استاندارد تولید شده و کیفیت بسیار بالایی دارند. یکی از پرکاربردترین پیچ‌ها جی‌بولت نامیده می‌شود که در مصارف ساختمانی برای اتصال دیوارها به پایه‌های سنگی یا بتنی استفاده می‌شود. پیچ یوبولت هم دارای دو بازوی رزوه‌ای بوده و به شکل یو تولید می‌شود. این پیچ و مهره از فولاد کربن‌دار یا فولاد آلیاژی ساخته شده و برای پروژه‌های صنعتی و ساختمانی مناسب است. برای محیط‌های مرطوب می‌توان از این پیچ استفاده کرد و دچار زنگ زدگی نخواهد شد.  دقت کافی برای خرید پیچ استاد بولت داشته باشید.
پیچ T
این پیچ برای ساخت سازه‌های آلومینیومی کاربرد بسیار فراوانی دارد. بدون اینگونه پیچ نمی‌توان بخش شناور را به یکدیگر متصل نمود. از آنجایی که این روزها سازه‌های آلومینیومی کاربرد بسیار وسیعی در صنایع مختلف دارند از پیچ T هم استقبال بسیار زیادی شده است.
پیچ کله قارچی
یکی دیگر از پیچ‌های پرکاربرد که در صنایع مختلف مورد‌استفاده قرار میگیرد پیچ کله قارچی نامیده می‌شود. این پیچ دارای یک سر گنبدی شکل با قطر زیاد است. به دلیل سطح باربری بزرگتر خود می‌تواند مقاومت بیشتری در هنگام استفاده داشته باشد. پیچ‌های کله قارچی در طیف وسیعی تولید شده و می‌توان آنها را با اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف استفاده نمود. این پیچ‌ها از سیم و رزوه گالوانیزه تولید شده و برای نصب سینی کابل مناسب هستند. نصب سینی کابل در شرکت‌ها و صنایع مختلف قابل انجام بوده و به همین دلیل پیچ کله قارچی تولید بالایی دارد.
پیچ مربعی
پیچ مربعی هم کاربرد وسیعی در صنایع دارد. پیمانکاران مختلف برای پروژه‌ها و اتصالات گوناگون از این پیچ و مهره‌ها استفاده می‌کنند. سطح وسیع آنها باعث مقاومت بیشتر و کاهش لغزش آچار در هنگام بستن و باز کردن پیچ‌ها خواهد شد.
سخن پایانی
همانطور که در این مطلب برای شما ارائه کردیم پیچ‌های بسیار متنوعی وجود دارند که در صنایع مختلف استفاده می‌شوند. هر یک از این پیچ‌ها با تنوع بالا تولید شده و باید نسبت به نیاز خود از انواع آنها استفاده کرد. از آنجایی که کار در صنایع مختلف باید با اتصالات قوی انجام شود، نیاز به پیچ‌های بسیار مستحکم است. پیچ‌های پر کاربرد در صنعت برای اتصال سازه‌های مختلف با جنس‌های گوناگون به کار می‌روند. از این پیچ‌ها می‌توان به پیچ‌های کف‌سازی، آلن، مربعی، استادبولت و… اشاره کرد. کارخانه‌های مختلفی هستند که این پیچ‌ها را با کیفیت‌های گوناگون تولید می‌کنند. هر چه مواد اولیه برای تولید این پیچ‌ها کیفیت بالاتری داشته باشد باعث تولید محصول نهایی بهتری خواهند شد.

بیشتر بخوانید
تاثیر حرارت بر عملکرد پیچ و مهره ها

اگر نیاز به اطلاعات بیشتر درباره این محصولات دارید کافی است از سایت psbolt.ir دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *