نیاز به اتصالات مختلف بخصوص پیچ و مهره امروزه در تمام صنایع به چشم می آید یکی از این صنایع که اتصالات چه به صورت دائم (جوشکاری) و چه به صورت موقت (پیچ و مهره) نقش اساسی در آن ایفا می‌کنند، صنعت خودرو سازی است . صنعت خودروسازی همچون دیگر صنایع نیازمند پیچ و مهره مخصوص به خود می باشد .

مراحل طراحی و ساخت پیچ و مهره خودروسازی ، بدلیل مسایل ایمنی ، نسبت به پیچ ومهره های صنایع ساختمانی از پیچیدگی بیشتری برخوردار است و حساسیت آنها دو چندان می باشد . بنابراین برای بالا بردن ایمنی پیچ و مهره صنعت خودروسازی برخی از آنها به صورت تخصصی تر آبکاری می شوند و با درجه سختی خاص و متریال خاص تولید می شوند تا مقاوت و زنگ زدی در آنها به کمترین مقدار خود برسد.

پیچ و مهره صنایع خودرو سازی در انواع و ابعاد مختلف به کار گرفته می شوند این نوع پیچ ها بیشتر در ساختار کلی و بدنه و اتصال محورها به یکدیگر و در قسمت های مختلف موتور خودرو در داخل کابین و … استفاده می شود.

تولید انواع پیچ ، مهره و واشرهای مخصوص استفاده در صنعت خودرو‌سازی توسط psbolt:

1.تجهیزات ساخت جاده ها : تراکتور های کاترپیلار، کوماتسو ، لیبهو و …
2.پیچ و مهره برای چرخهای ماشین / کامیون : مرسدس بنز ، ولوو ، میلر و … مطابق طرح ها و استانداردهای خاص
3.پیچ و مهره جهت استفاده در تجهیزات کشاورزی : مینی تراکتور، کمباین و …. .

صنعت خودروسازی

انواع پیچ و مهره مورد استفاده در صنایع ماشین سازی

در صنایع ماشین سازی به منظور انجام اتصالات مختلف از انواع مختلفی از پیچ و مهره استفاده می شود . ساختار این پیچ ها بدین گونه است که تمامی بدنه پیچ رزوه شده و در قسمت سر پیچ حالت تخت و صاف دارد. به دلیل وجود سر تخت در این نوع پیچ ها امکان سوراخ کردن قطعه توسط خود پیچ وجود ندارد و به همین دلیل پیش از انجام اتصال به وسیله پیچ و مهره می بایست تمامی نقاطی که نیاز به اتصال دارند از پیش سوراخ شده باشند.

مهم ترین پیچ و مهره مورد استفاده در خودرو عبارتند از:

 • پیچ ماشینی آهنی با استاندارد DIN985
 • پیچ ماشینی دوسو
 • پیچ ماشینی خزینه چهارسو
 • پیچ آلن

شما میتوانید برای دریافت راهنمایی در هنگام خرید و یا دریافت به روزترین قیمت میتوانید با ما در تماس باشید.

فروشگاه پیچ و مهره پولادان سازه

لوگو سایت

پیچ ماشینی آهنی

یکی از پرمصرف ترین انواع پیچ و مهره در صنعت خودرو پیچ ماشینی آهنی با استاندارد DIN985 می باشد. این پیچ از این جهت دارای طراحی خاصی بوده که دنده های بکار رفته در آن بسیار ظریف می باشد و میزان فرو رفتگی دنده ها در این پیچ با عمق کم طراحی می شود . پیچ ماشینی آهنی برای اتصال بهتر به بدنه نیاز به مهره یا واشر مخصوص دارد. در ساخت پیچ ماشینی آهنی بیشتر از گالوانیزه سرد به صورت آبکاری بر روی بدنه پیچ استفاده می گردد.

پیچ آهنی ماشینی

 

 

پیچ ماشینی دوسو

از دیگر مدل های پر کاربرد پیچ در صنایع ماشین سازی می توان به پیچ ماشینی دوسو اشاره نمود. این نوع پیچ ها از جنس آهن می باشد و گام های رزوه در آن با فاصله کم از یکدیگر می باشد . در این نوع پیچ هم از گالوانیزه برای آبکاری پیچ ماشینی دوسو استفاده می گردد و با سایزهای مختلف قابل تولید می باشد.

پیچ دو سو

پیچ ماشینی خزینه چهارسو

متربال های مورد استفاده در این نوع پیچ ها  فولاد ، استیل و… میباشد . طراحی این نوع پیچ به گونه ای است که دارای دنده های ریز می باشد و جهت محکم کردن آن به قطعات مورد نظر از مهره شش گوش استفاده می شود.

پیچ ماشینی خزینه چهارسو

پبچ آلن

پیچ آلن در واقع نوع جدیدی از پیچ شش گوش میباشد . پیچ آلن طبق استاندارد DIN912 تولید میشود. پیچ آلن بصورت استاندارد در دو کلاس 8.8 و 12.9 معرفی شده است که تولید هر دو نیز بصورت نیم دنده و در گرید های مختلف آهنی 5.6 و فولادی 10.9 به صورت تمام دنده و میباشد .

پیچ آلن

 

پیچ های واشر دار

پیچ های واشر دار پیچ هایی هستند که دارای واشر متصل به خود میباشند و دارای دندانه های داخلی و خارجی و همچنین واشر های مربعی ، مارپیچی ، مخروطی و صفحه تخت میباشند

سر این نوع پیچ ها مانند همه پیچ ها میتواند از نوع مدور ، تخت ، استوانه ای ، عدسی شکل، تقویتی ، اتصالی ، شش گوش یا شش گوش واشر دار باشند.

واشر تعبیه شده در زیر گل پیچ سبب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود تا فشار به طور یکسان و یکنواخت روی سطح پخش گردد.

شما میتوانید برای دریافت راهنمایی در هنگام خرید و یا دریافت به روزترین قیمت میتوانید با ما در تماس باشید.

فروشگاه پیچ و مهره پولادان سازه

لوگو سایت

انواع پیچ های واشر دار

تفاوت پیچ های واشر دارد عموما در اندازه طولی و قطری آنها میباشد معمولا پیچ های واشر دار در قطر های مابین ۱ تا ۱۲ موجود میباشد . محدوده طولی آنها نیز از ۳ تا ۷۵ میلی متر میباشد.

استاندارد پیچ و مهره صنایع خودروسازی

 • DIN
 • ISO
 • ASTM
 • EN
 • ASME

 پیچ و مهره صنایع ماشین آلات سنگین

در ماشین الان سنگین هم برای اتصالات قطعات مختلف  نیاز به پیچ و مهره های مخصوصی می باشد. این پیچ ها عموما با گرید های بالا تولید می گردند . پیچ و مهره شش گوش با گرید 8.8 و یا 10.9 یکی از پر مصرف ترین انواع پیچ و مهره ها در این صنعت می باشد همچنین از دیگر انواع پیچ مورد استفاده در این صنایع پیچ آلن از جنس استیل می باشد که مدل استوانه ای آن بیشترین کاربرد را دارد.

جنس پیچ و مهره در صنایع ماشین سازی

جنس پیچ و مهره صنعت خودرو سازی از جنس های استینس استیل ، زینک ، پروسس زرد یا نقره ای و همچنین در برخی موارد آلومینیوم میباشد  . بنابراین جهت خرید پیچ و مهره صنایع ماشین سازی می بایست پیش از خرید بر اساس ویژگی مورد نظر اقدام به خرید پیچ و مهره مورد نظر خود نمود.

 

آبکاری پیچ

ویژگی های پیچ و مهره صنعت خودروسازی

 • دارای دوام و استحکام بالا می باشد
 • در شکل های گوناگونی ساخته و تولید می شوند
 • در جنس های آهنی ، فولادی و …. در بازار موجود می باشند
 • با استاندارد های جهانی ارزیابی میشود
 • با اندازه دقیق ساخته می شود
 • به صورت تخصصی تر آبکاری می شوند تا مقاوت و زنگ زدی در آنها به کمترین مقدار خود برسد.

کاربرد پیچ و مهره در صنایع خودروسازی

کاربرد های پیچ مهره در هر صنعتی بسیار مهم است همچنین در صنعت خودروسازی پیچ و مهره ها با انواع و ابعاد مختلف در ساختار کلی و بدنه و اتصال محورها به یکدیگر در قسمت های مختلف موتور خودرو در داخل کابین و … به کار گرفته می شوند.

شما میتوانید برای دریافت راهنمایی در هنگام خرید و یا دریافت به روزترین قیمت میتوانید با ما در تماس باشید.

فروشگاه پیچ و مهره پولادان سازه

لوگو سایت

خرید انواع پیچ و مهره صنایع خودروسازی

برای خرید انواع پیچ و مهره صنایع خودوسازی می توانید از فروشگاه ها و مراکز اینترنتی اقدام نمایید . فروشگاه PS bolt امکان خرید انواع پیچ و مهره صنایع خودروسازی را به صورت اینترنتی و عمده و خرد برای شما فراهم کرده و برای ثبت سفارشات خود می توانید هم اکنون با کارشناسان و مشاوران ما تماس گرفته و درخواست خود را ثبت نمایید تا در اسرع وقت برای شما عزیزان ارسال گردد.