میتوان گفت در بیشتر صنایع پیچ ها بخش مهمی از ساخت و تولید یه قطعه صنعتی میباشد . پیچ و مهره ها را از جنس های مختلفی چون فولاد، تیتانیوم، آلومینیوم، مس، برنج، استیل و … می سازند که هر کدام در حیطه خاص و برای ساخت پیچی خاص کاربرد دارد در این میان برخی از قطعات ممکن است تحت دمای بسیار زیادی قرار گیرند ویا حتی مهندسین پیچ هارا برای شرایط بحرانی مانند آتش سوزی قطعات درنظر میگیرند بنابراین نیاز به پیچ های نسوز بیش از هر زمان دیگری احساس میشود .   

منظور از پیچ نسوز چست ؟

به‌ طور کلی دلیل نامگذاری پیچ نسوز به دلیل ساخت آنها با فلز نسوز میباشد .به این پیچ ها پیچ و مهره استیل یا همان فولاد نسوز یا استیل 316 می گویند . پیچ و مهره نسوز دارای استحکام بالا و دقت زیاد و کیفیت و کارایی و اثربخشی فوق العاده می باشد .

اصطلاح فلز نسوز برای توصیف گروهی از عناصر فلزی استفاده می ‌شود که دارای نقطه ذوب فوق ‌العاده بالا هستند و در برابر سایش، خوردگی و تغییر شکل بسیار مقاوم می ‌باشند. علت خاصیت مقاومت در برابر گرمای این فولادها عنصر کروم است و در پیچ و مهره نسوز از نوع استیل نسوز عنصر کربن حداکثر 0.08 درصد باید باشد.

 این ویژگی فوق‌ العاده پیچ نسوز را به مصالح بسیار کاربردی در پروژه‌ های بزرگ و کوچک تبدیل کرده است.

پیچ  نسوز شامل طیف گسترده ‌ای از محصولات با ویژگی ‌ها و کاربردهای متفاوت می ‌باشند.به طو مثال در صنعت سازی بیشتر  برخی از پیچ های استفاده شده پیچ های نسوز هستند .

خرید پیچ نسوز

خرید انواع پیچ و مهره نسوز با گریدهای مختلف که توسط برخی از شرکت های بزرگ تولید کننده در بازار عرضه می شود همچنین شما میتوانید از طریق این سایت به بررسی و انتخاب پیچ نسوز مناسب با پروژه خود بپردازید و یا جهت خرید و سفارش انواع پیچ و مهره با مشاورین ما در ارتباط باشید.

انواع پیچ نسوز :

نسوز بودن یکی از قابلیت های پیچ ها میباشد بنابراین این پیچ ها میتوانند انواع مختلفی دارشته باشند . در بین این پیج ها پیچ استیل نسوز با  گرید 304 و 316 از پرکاربرد ترین آنها است .

استیل نسوز یا 316 چیست؟

عدد 316 بیانگر گرید پیچ میباشد، از این پیچ در محیط هایی که نیازمند مقاومت به خوردگی و دمای بیشتر از گرید 304 هستند از گرید 316 استفاده می شود.

نوع 304، با محتوای کروم نیکل و کربن کم، پرکاربردترین فولاد ضد زنگ است. آلیاژهای آن همگی اصلاحاتی از آلیاژ 18 درصد کروم و 8 درصد نیکل آلیاژ آستنیتی هستند. نوع 304 ثابت می کند که در برابر اکسیداسیون، خوردگی و دوام مقاوم است

اما پیچ های 304  و316 یک تفاوت اصلی دارند که این تفاوت شاخص میان آنها درعنصر مولیبدن است که حداکثر 3 % به 316 افزوده می شود مولیبدن یکی از قویترین عناصر آلیاژي جهت جلوگیري از خوردگی است که مقاومت در برابر خوردگی این گرید را در برابر مواد خورنده شیمیایی، دما ، محلول ها و مخصوصاً در برابر کلریدها بیشتر می کند.

کاربرد این عنصر بسیار متنوع است به صورتی که تجهیزات مورد نیاز در اتاق عمل و جراحی و مصارف دریایی از این آلیاژ تولید می شود.

کاربرد پیچ و مهره های نسوز در سایر صنایع

  • صنعت نفت و گاز و پتروشیمی
  • صنعت آب و فاضلاب
  • صنعت دریایی
  • صنعت سیمان و فولاد

ویژگی های پیچ نسوز :

  • مقاومت بسیار بالا در برابر زنگ زدگی
  • مقاومت در برابر اسیدهای اکسید کننده
  • مقاومت در برابر نمک دریایی
  • طول عمر بالا