امروزه با توجه به پیشرفت روزافزون صنایع کشتی سازی و امور دریایی ، استفاده از پیچ و مهره هایی با ویژگی های بخصوص در این صنعت به طور چشمگیری گسترش یافته است. در گذشته تنها پیچ و مهره های خودرو سازی و پیچ و مهره های ساختمانی وجود داشت اما امروزه علاوه بر استفاده از آنها در  سوله ها و مجتمع های صنعتی کاربرد دارد ولی امروزه شاهده استفاده گسترده از این سازه ها علاوه بر ساختمان های مسکونی در امور دریایی نیز هستیم.

تولیدات psbolt برای کاربری های دریایی

ساخت انواع متنوع پیچ و مهره های صنعتی، واشر و استادبولت مطابق استانداردهای درخواستی و یا مشخص با مشخصات ویژه جهت استفاده در ساختار کشتیرانی، سکوهای نفت کش، خطوط انتقال دریایی و …
با پوشش های مختلف مانند : الکتروزینک بیکرومات ( Electrozinc Bichromate ) ، گالوانیزه گرم ( Hot Dip Galva )، گالوانیزه مکانیکی ( Mechanically galvanized coating )،
داکروتایز ( Dacrotized )، فسفات و PTEF و انواع متریال مختلف مطابق نیاز مشتریان.

رنج تولید در سایزهای:

:Stud Bolts and Nuts
Diameter from 3/8 ” to 4 ” and or M10 to M100
Length according to the customers request

:Bolts
Diameter from 1/2 ” to 3″ and or M16 to M76

Max.length 600m

 

اموردریایی

 

نقش پیچ و مهره ها در صنایع دریایی

امروزه به پیشرفت در امور دریایی صنایع این حوزه محدود به کشتی سازی نمیشود بلکه صنایع دریایی شامل حمل و نقل دریایی، کشتی رانی ، سازه های فولادی و چاه های نفتی میباشند و بصورت کلی جزو صنایع سنگین بسیار گسترده هستند.

پیچ و مهره هایی با کاربرد در صنعت کشتیرانی به نام پیج و مهره های کشتیرانی معروفند و با انواع و ابعاد مختلف در صنعت کشتیرانی و کشتی سازی به کار گرفته می شوند. در بدنه و اتصال محورها به یکدیگر در قسمت های مختلف موتور خودرو و در داخل کابین از این پیچ و مهره ها استفاده می شود.

اغلب پیچ و مهره های بکار رفته در صنایع دریایی و ساحلی از نوع شش گوش از جنس استنلس استیل می باشند تا در برابر رطوبت مناطق دریایی مقاومت مناسب را داشته باشند. این مهم ترین ویژگی یک پیچ مناسب برای اسن صنعت میباشد .

پیچ و مهره بکار رفته در تولید ماشین آلات و سازه های داخلی کشتی ها و قایق ها اغلب پیچ خشکه 8.8 می باشند که اغلب بصورت آبکاری شده داکرومات مورد استفاده قرار می گیرند.

شما میتوانید برای دریافت راهنمایی در هنگام خرید و یا دریافت به روزترین قیمت میتوانید با ما در تماس باشید.

فروشگاه پیچ و مهره پولادان سازه

لوگو سایت

ویژگی های پیچ های امور دریایی

پیچ های مورد استفاده در این صنعت میبایست دارای ویژگی های خاصی باشند . مقاوم در برابر رطوبت از مهم ترین ویژگیهای آنها میباشند بعضی از پیچ و مهره ها مناسب با شرایط مرطوب هستند مثل پیچ های تیتانیوم ، گالوانیزه و استنلس استیل.

پیچ و مهره استیل

پیچ های شش گوش امور دریایی

از رایج ترین انواع پیچ ها در صنایع مختلف پیچ های شش گوشه ، آچار خور یا Hexagon head bolt میباشند که دارای یک سر شش ضلعی هستندو به دلیل استحکام بالا ، انوع مختلف آنها از نظر اندازه و جنس های مختلف بسیار مورد توجه قرار میگیرد .

برای کار با این نوع پیچ  که جزو قدرتمند ترین و اولین نوع اتصالات صنعتی محسوب می شود به وسایلی مانند آچار و یا آچار فرانسه نیاز است که از سایز های بسیار ریز از 3 میلیمتر تا قطر های بسیار بزرگ 36 میلیمتر و در طول های مختلف تولید می شود. همچنین از نظر رزوه هم پیچ دنده درشت و دنده ریز هرکدام کارایی های متفاوتی دارند .

پیچ استنلس استیل امور دریایی

مقاومت ذاتی پیچ و مهره استنلس استیل در برابر رطوبت و قیمت مناسب تری که نسبت به پیچ و مهره تیتانیوم دارد استفاده از این عنصر را در کاربری های دریایی بسیار پر رونق کرده است .